Nokian kaupunki

Kaupunkikehityspalvelut

1.1.2016 voimaantulevassa organisaatiouudistuksessa kaupunkikehityspalvelut on uusi palvelualue. Se koostuu viidestä tulosalueesta: elinkeino- ja työllisyyspalvelut, maankäyttö, infrapalvelut sekä rakennusvalvonta ja ympäristönsuojelu.

 

Johto ja hallinto (kaupunkikehitys)

Flink, Titta
Sähköposti titta.flink@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 23
Matkapuhelin 050 395 8754
Titteli toimistosihteeri
Lipasti, Ville
Sähköposti ville.lipasti@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 040 133 4447
Titteli vs. logistiikkasuunnittelija
Vastuualueet Tampereen joukkoliikenne
Nieminen, Mikko
Sähköposti mikko.nieminen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 040 133 4780
Titteli Kaupunkikehitysjohtaja
Niittymäki, Laura
Sähköposti laura.niittymaki@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 0401334754
Titteli markkinointi- ja viestintäkoordinaattori
Suokas, Susanna
Sähköposti susanna.suokas@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 23
Matkapuhelin 050 395 8753
Titteli toimistosihteeri

Maankäyttö

Ansio, Timo
Sähköposti timo.ansio@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka NOKIA
Matkapuhelin 040 779 9183
Titteli mittausteknikko
Vastuualueet Kaupunkimittaus, omakotitontit, teollisuustontit, maanhankinta
Eerikäinen, Hannu
Sähköposti hannu.eerikainen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Titteli Kaavoitusarkkitehti
Vastuualueet Kaavoitusyksikkö, asemakaava ja yleiskaava-asiat, suunnittelutarveratkaisu ja poikkeamislupa
Fingerroos, Johanna
Sähköposti johanna.fingerroos@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 133 4235
Titteli Kaavoitusarkkitehti
Vastuualueet Kaavoitusyksikkö, asemakaava ja yleiskaava-asiat, suunnittelutarveratkaisu ja poikkeamislupa
Hakola, Jorma
Sähköposti jorma.hakola@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka NOKIA
Matkapuhelin 050 395 8759
Titteli kaavoitusjohtaja
Vastuualueet Kaavoitusyksikön päällikkö. Asemakaava ja yleiskaava-asiat, suunnittelutarveratkaisu ja poikkeamislupa
Haukijärvi, Sirpa
Sähköposti sirpa.haukijarvi@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8779
Titteli karttakäsittelijä
Vastuualueet Kaupunkimittaus, karttatietokannan ylläpito
Heikkilä, Taina
Sähköposti taina.heikkila@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 7799 203
Titteli työnjohtaja
Vastuualueet Maankäyttö, maanmittaus
Heikkinen, Arto
Sähköposti arto.heikkinen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8763
Titteli mittausteknikko
Vastuualueet Kaupunkimittaus, tonttijaot, yleisten alueiden lohkomiset
Hännikäinen, Tuulikki
Sähköposti tuulikki.hannikainen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8762
Titteli kiinteistörekisterinhoitaja
Vastuualueet Kaupunkimittaus, kiinteistörekisterin ylläpito, tonttien lohkomishakemukset
Junnikkala, Anne
Sähköposti anne.junnikkala@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8760
Titteli kaavoitusavustaja
Vastuualueet Kaavoitusyksikkö, tietoja asemakaavan ja yleiskaavan käsittelytilanteesta ja nähtävilläpidosta, numeerisen kartta-aineiston toimitus
Koskinen, Mikko
Sähköposti mikko.koskinen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 844 3950
Titteli Mittausteknikko
Vastuualueet Kaupunkimittaus, kartta, karttapalvelut, koordinaatisto, paikkatieto
Luukkanen, Ahti
Sähköposti ahti.luukkanen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 779 9202
Titteli mittausteknikko
Vastuualueet Maankäyttö, mittaustuotanto
Nurminen, Marjo
Sähköposti marjo.nurminen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8768
Titteli karttakäsittelijä
Vastuualueet Kaupunkimittaus, karttatietokannan ylläpito
Pesonen, Markku
Sähköposti markku.pesonen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8761
Titteli kiinteistöteknikko
Vastuualueet Kaupunkimittaus, yksityistieasiat, yleisten alueiden lohkomiset, maanmittaustoimitukset, viljelyvuokra- ja metsästysvuokrasopimukset
Talpio, Tomi
Sähköposti tomi.talpio@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 779 9226
Titteli työnjohtaja
Vastuualueet Maankäyttö, maanmittaus

Infrapalvelut

Henriksson, Tarja
Sähköposti tarja.henriksson@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21 ( 3. krs )
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 395 8973
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet Infrapalvelut, kunnossapidon toimistosihteeri
Jääskeläinen, Heikki
Sähköposti heikki.j.jaaskelainen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Nokiavaltatie 31
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 133 4139
Titteli Työnjohtaja
Vastuualueet Kunnallistekniikka, työnjohtaja kunnossapito
Kahila, Arja
Sähköposti arja.kahila@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 050 3958 766
Titteli Suunnitteluavustaja
Vastuualueet Infrapalvelut, Infrapalveluiden avustavat työt
Kujansuu, Harry
Sähköposti harry.kujansuu@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Nokianvaltatie 31
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 7799062
Puhelin 040 7799062
Titteli Liikuntapaikkamestari
Vastuualueet Infrapalvelut, liikuntapaikkojen ylläpito
Lehtimäki, Jyrki
Sähköposti jyrki.lehtimaki@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 044 9061245
Titteli Kaupunginpuutarhuri
Vastuualueet Infrapalvelut, puistosuunnitelmat, puunkaatoluvat
Leppänen, Markku
Sähköposti markku.leppanen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Puhelin (03) 5652 0694
Titteli Katumestari
Vastuualueet Infrapalvelut, hoitaa katumestarin tehtäviä, katuluvat, katutilan valvonta
Mäkiranta, Jukka
Sähköposti jukka.makiranta@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Nokianvaltatie 31
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 1334429
Titteli Rakennusmestari, Työnjohtaja
Vastuualueet Infrapalvelut, rakentaminen
Mäntylä, Jyrki
Sähköposti jyrki.mantyla@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Nokianvaltatie 31
Postinumero 37130
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 044 906 1271
Titteli Työnjohtaja
Vastuualueet Kunnallistekniikka, puistot, mm. puunmyynti
Paattakainen, Juha
Sähköposti juha.paattakainen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 044 9061 283
Titteli Suunnitteluinsinööri
Vastuualueet Infrapalvelut, infrasuunnitelmat, liikennesuunnittelu
Ruottinen, Outi
Sähköposti outi.ruottinen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Puhelin 040 1334265
Titteli Jätehuoltoneuvoja
Vastuualueet Infrapalvelut, Luonnonsuojelu jätevesi lietteet
Ruottinen, Outi
Sähköposti outi.ruottinen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Puhelin 040 1334265
Titteli Jätehuoltoneuvoja
Vastuualueet Infrapalvelut, Luonnonsuojelu jätevesi lietteet
Saranpää, Jouni
Sähköposti jouni.saranpaa@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Puhelin (03) 56520690
Titteli Yhdyskuntatekniikan päällikkö
Vastuualueet Kunnallistekniikka, tulosalueen päällikkö
Välimaa, Kyösti
Sähköposti kyosti.valimaa@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka NOKIA
Matkapuhelin 050 395 1403
Titteli Suunnitteluinsinööri
Vastuualueet Infrapalvelut,infrasuunnitelmat

Rakennusvalvonta ja ympäristö

Aarnio, Seija
Sähköposti seija.aarnio@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 050 395 8752
Titteli Lupavalmistelija
Haapala, Antti
Sähköposti antti.haapala@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 779 9282
Titteli Rakennustarkastusinsinööri
Vastuualueet Rakennusvalvonta
Immonen, Henry
Sähköposti henry.immonen@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 040 779 9232
Titteli LVI-insinööri
Mäkelä, Antti
Sähköposti antti.makela@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 040 133 4451
Titteli Ympäristönsuojelusuunnittelija
Ojala, Tero
Sähköposti tero.ojala@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka Nokia
Matkapuhelin 040 570 9009
Titteli Rakennustarkastusinsinööri
Tuohisaari, Raimo
Sähköposti raimo.tuohisaari@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Postinumero 37100
Postitoimipaikka NOKIA
Matkapuhelin 040 779 9287
Titteli Ympäristönsuojelupäällikkö
Vermaete, Tiina
Sähköposti tiina.vermaete@nokiankaupunki.fi
Katuosoite Harjukatu 21
Matkapuhelin 040 779 9286
Titteli Ympäristönsuojelutarkastaja