Nokian kaupunki

Sivistyspalvelut

Sivistyspalveluihin kuuluu kolme tulosaluetta: varhaiskasvatuspalvelut, opetuspalvelut sekä vapaa-aikapalvelut.

Varhaiskasvatus- ja opetuspalvelut sijaitsevat virastotalolla, osoitteessa Harjukatu 21. 37100 Nokia
s-postit; etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi

Vapaa-aikapalvelut kattaa kaupungin kulttuuri-, kirjasto-, liikunta- ja nuorisopalvelut. Palvelukeskuksen asiakaspalvelupiste on Kerholan (Souranderintie 13) II kerroksessa. Katso kaikki yhteystiedot täältä.

Kasvatus- ja opetuspalvelut

Ali-Marttila-Olkkola, Maarit
Sähköposti maarit.ali-marttila-olkkola@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3958 748
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet päivähoitolaskutus
Andersson, Leena
Sähköposti leena.andersson@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3958 773
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet opetuksen talousasiat
Heinisuo, Merja
Sähköposti merja.heinisuo@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3958 774
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet opettajien vuosisidonnaiset lisät, opetuksen palvelutodistukset
Korolainen, Matti
Sähköposti matti.korolainen@nokiankaupunki.fi
Puhelin 040 133 4210
Titteli Pirkan opiston rehtori
Lehtonen, Anette
Sähköposti anette.lehtonen@nokiankaupunki.fi
Titteli varhaiskasvatuksen suunnittelija
Vastuualueet Varhaiskasvatuksen sisällöllinen kehittäminen, varhaiskasvatukseen kohdistuvat tutkimusluvat
Lähde, Kari
Sähköposti kari.lahde@nokiankaupunki.fi
Puhelin 040 133 4797
Titteli johtava rehtori
Vastuualueet Opetus
Moisio, Elina
Sähköposti elina.moisio@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3951 794
Titteli kerhokoordinaattori
Vastuualueet koululaisten iltapäivätoiminta
Pikka, Pauliina
Sähköposti pauliina.pikka@nokiankaupunki.fi
Puhelin 040 133 4770
Titteli va sivistysjohtaja
Puisto, Marita
Sähköposti marita.puisto@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3951 805
Titteli toimistosihteeri
Sarkas, Ulla-Maija
Sähköposti ulla-maija.sarkas@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3958 771
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet oppilaiden kouluun sijoittaminen
Seppo, Pirjo
Sähköposti pirjo.seppo@nokiankaupunki.fi
Puhelin 044- 906 1242
Titteli varhaiskasvatuksen palvelupäällikkö
Vastuualueet Palvelunohjaus, yksityisen palvelutuotannon valvonta, ulkopaikkakuntalaisten päivähoitopaikkojen osto ja myynti
Sillanpää, Minna
Sähköposti minna.sillanpaa@nokiankaupunki..fi
Puhelin 040 8443 913
Titteli varhaiskasvatuksen johtaja
Vastuualueet varhaiskasvatus, päivähoito, esiopetus, päivähoitopaikkojen myynti ja ostaminen
Viitanen, Anne
Sähköposti anne.viitanen@nokiankaupunki.fi
Puhelin 050 3958 750
Titteli toimistosihteeri
Vastuualueet varhaiskasvatuksen talousasiat